Valjakkoajokilpailu 16.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 16.03.2018 (vip 25.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
2. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
3. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
4. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
5. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
6. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
7. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
8. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
9. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
10. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
11. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
12. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
13. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
14. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
15. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
16. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
17. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
18. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
19. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
20. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
23. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
24. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
25. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
26. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
27. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
28. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
29. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
30. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
3. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
5. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
7. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
8. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
10. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
12. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
14. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
15. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
16. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
17. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
18. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
20. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
21. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
22. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
23. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
24. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
25. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
26. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
2. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
3. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
4. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
5. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
6. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
7. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
8. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
9. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
10. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley
11. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
12. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
13. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
14. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
15. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
16. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
2. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
3. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
4. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
5. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
6. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
7. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
8. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
9. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
10. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
12. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
13. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
14. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
15. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
16. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
18. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
19. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
20. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
21. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
23. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
25. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
26. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
27. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
28. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
29. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
3. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
4. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
5. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
8. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
10. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
11. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
12. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
13. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
14. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
16. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
17. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
19. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
20. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
21. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
22. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
23. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
2. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
3. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
4. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
6. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
7. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
8. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049