Valjakkoajokilpailu 15.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 15.03.2018 (vip 25.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
2. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
3. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
4. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
5. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
6. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
7. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
9. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
10. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
11. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
12. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
13. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
14. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
15. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
16. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
17. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
18. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
19. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
20. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
21. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
22. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
23. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
24. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
25. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
26. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
27. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
28. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
29. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
30. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
3. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
4. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
5. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
7. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
10. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
11. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
12. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
14. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
15. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
16. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
17. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
18. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
19. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
20. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
21. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
22. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
23. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
25. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
26. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
2. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
3. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
4. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
5. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
6. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
7. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
8. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
9. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
10. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
11. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
12. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
13. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
14. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
15. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
16. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
2. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
3. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
4. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
5. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
6. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
7. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
8. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
9. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
10. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
13. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
14. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
15. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
16. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
17. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
18. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
19. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
20. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
23. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
24. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
25. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
26. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
27. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
28. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
29. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
3. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
4. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
5. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
6. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
8. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
9. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
10. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
11. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
12. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
16. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
17. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
19. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
20. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
22. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
23. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
2. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
3. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
4. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
5. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
6. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
7. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
8. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen