Valjakkoajokilpailu 11.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 11.03.2018 (vip 24.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 50 osallistujaa (7 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Newen Lily Star VH17-046-0075
2. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Lochlan
3. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
4. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
6. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
8. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
9. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
10. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
12. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
13. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered
14. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
15. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
16. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
18. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
19. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
20. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
21. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
23. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
24. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
25. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
26. Tuire (VRL-00345) - PP's Modesty VH17-046-0081
27. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
28. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
30. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
31. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
32. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
33. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
35. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
36. Tuire (VRL-00345) - PP's Eachann VH17-046-0080
37. Tuire (VRL-00345) - Cad Rí VH17-046-0056
38. Tuire (VRL-00345) - PP's Adelaide VH17-046-0079
39. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
40. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
41. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
42. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
43. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
44. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
45. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
46. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
47. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
48. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
49. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
50. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 46 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy
2. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
3. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
5. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
6. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
7. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
8. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
9. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
10. Dimma (VRL-08204) - Odella Speed VH14-028-0425
11. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
12. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688
14. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
15. EmmiN. (VRL-03385) - Mangon Monster Mash
16. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
17. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
18. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina
20. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Iona
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556
22. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Fiktion Rehti VH17-018-1295
24. Oresama (VRL-02753) - Suhina-Lempi VH17-018-0711
25. Jannica (VRL-04799) - Gwirion LO VH16-022-0057
26. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
27. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
28. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff
29. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju VH18-018-0174
30. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane
31. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
32. Oresama (VRL-02753) - Atomipommipormestari VH17-018-0305
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
35. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
36. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
37. EmmiN. (VRL-03385) - Talvian Alsvinder VH17-053-0073
38. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
39. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo VH18-018-0272
40. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
41. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
42. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
43. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554
44. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
45. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550
46. HM (VRL-00096) - Aikanoita

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 20 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
2. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
3. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
4. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
5. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
6. Nikki (VRL-14085) - Virgil Van Halen
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
9. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
10. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
11. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
12. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
13. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen
14. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
15. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen
16. Nikki (VRL-14085) - Eleanor Van Halen
17. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
18. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
19. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
20. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden