Valjakkoajokilpailu 03.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 03.03.2018 (vip 24.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 50 osallistujaa (7 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
2. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
3. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
4. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
5. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
6. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
7. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
8. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
9. Tuire (VRL-00345) - PP's Eachann VH17-046-0080
10. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered
11. Tuire (VRL-00345) - PP's Adelaide VH17-046-0079
12. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
13. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
14. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
15. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
16. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
17. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
19. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
20. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
21. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Lochlan
22. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
23. Tuire (VRL-00345) - PP's Modesty VH17-046-0081
24. Jannica (VRL-04799) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
25. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
26. Tuire (VRL-00345) - Newen Lily Star VH17-046-0075
27. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
28. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
30. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
31. Tuire (VRL-00345) - Cad Rí VH17-046-0056
32. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
33. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
34. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
35. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
36. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
39. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
40. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
41. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
42. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
43. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
44. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
45. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
46. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
47. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
48. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
49. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
50. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 46 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Suhina-Lempi VH17-018-0711
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Fiktion Rehti VH17-018-1295
3. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
4. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
5. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
6. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane
7. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju VH18-018-0174
8. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
9. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
10. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
11. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688
13. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina
15. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
16. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
17. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
18. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
19. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
21. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554
23. Dimma (VRL-08204) - Odella Speed VH14-028-0425
24. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550
25. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
26. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
27. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
28. Jannica (VRL-04799) - Gwirion LO VH16-022-0057
29. EmmiN. (VRL-03385) - Talvian Alsvinder VH17-053-0073
30. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
31. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy
32. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556
33. HM (VRL-00096) - Aikanoita
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
35. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
36. EmmiN. (VRL-03385) - Mangon Monster Mash
37. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff
38. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Iona
39. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
40. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
41. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
42. Oresama (VRL-02753) - Atomipommipormestari VH17-018-0305
43. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
44. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
45. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
46. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo VH18-018-0272

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 20 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
2. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen
3. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
4. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
5. Nikki (VRL-14085) - Eleanor Van Halen
6. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
8. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
9. Nikki (VRL-14085) - Virgil Van Halen
10. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
11. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen
12. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
13. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
14. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
15. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
16. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
17. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
18. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
19. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
20. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032