Valjakkoajokilpailu 22.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.02.2018 (vip 11.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 37 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561 && Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214 && Breandan Blackcap VH15-046-0213
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Sirppi VH17-018-2079 && Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
4. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake && Newell Faithe
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539 && Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
6. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
7. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159 && Claridgen Hassutus VH17-018-1503
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
9. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE && Vehkakorven Damian
10. lottis (VRL-13831) – Dorothea Bae VH15-016-0017 && Wyat Honey Blossom VH15-017-0451
11. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447 && Tulistutti VH17-018-1499
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099 && Idolo m WTF VH03-046-0841
13. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602 && Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Patakasi VH17-018-2077
16. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108 && Dreadful Raindrop VH04-046-3184
18. lottis (VRL-13831) – Xeraphin v. Moons VH15-017-0148 && Rivakan Rokkari VH13-017-0278
19. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
20. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto! && Pumpkin Pie SBS
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078 && Piparilatte VH17-018-2067
22. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
23. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
24. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
25. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica && Sointuvan Ninni
26. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda && Lilymoor Yorick
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
28. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hedelmäpeli VH17-018-1406 && Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
29. lottis (VRL-13831) – Pickhills Periwinkle VH14-027-0028 && Lykkelig Magne VH15-053-0068
30. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
32. Jewell (VRL-08085) - Leilein Vadelmamuffinssi && Susikallion Seljaprinsessa
33. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213 && Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230 && Breandan Alastar VH15-046-0195
35. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 && Pusuhippa VH16-018-2558
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598 && Varjoruhtinas VH16-018-1619
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215 && Breandan Barclay VH17-046-0058

luokka 2. vaativa parivaljakko, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch && Dyantha's Burley
2. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Finbarr VH14-046-0130 && Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
4. Veera R. (VRL-10735) - Leonor && Spiros Áthas
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Havuhukka VH17-018-1686 && Ketolan Leopold VH17-018-1554
6. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120 && Huvin Saskia VH18-018-0137
9. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504 && Sudentaival VH16-018-0753
10. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA && Wyat Tumbleflump Monster Elf
11. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103 && Breandan Abram VH14-046-0033
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
13. Jewell (VRL-08085) - Glamdring && Anglachel Lei
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688 && Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
15. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aoife VH14-046-0127 && Breandan Lacey VH14-046-0112
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083
18. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
19. lottis (VRL-13831) – Vähäpellon Verneri VH17-018-0842 && Aavalaakson Amalia VH16-018-1358
20. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
21. lottis (VRL-13831) – Jokikosken Larry VH01-017-7804 && Meldra VH01-017-4991
22. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
23. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
24. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta && Kaapparin Minerva
25. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Viisikon Pakkasvahti VH17-018-0956 && Fiktion Rehti VH17-018-1295
27. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
31. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
32. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690 && Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Baxter VH14-046-0123 && Breandan Brad VH14-046-0141

luokka 3. vaikea parivaljakko, 10 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
2. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
3. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah && Show's Trixie
4. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC && Lagun Imelda DRD
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
6. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
8. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107 && Breandan Erykah VH14-046-0139
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082 && Tuiskulan Caislín VH17-046-0032