Valjakkoajokilpailu 19.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.02.2018 (vip 11.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 37 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598 && Varjoruhtinas VH16-018-1619
2. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099 && Idolo m WTF VH03-046-0841
4. Jewell (VRL-08085) - Leilein Vadelmamuffinssi && Susikallion Seljaprinsessa
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Sirppi VH17-018-2079 && Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602 && Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
7. lottis (VRL-13831) – Dorothea Bae VH15-016-0017 && Wyat Honey Blossom VH15-017-0451
8. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
9. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447 && Tulistutti VH17-018-1499
10. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE && Vehkakorven Damian
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Patakasi VH17-018-2077
12. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake && Newell Faithe
13. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda && Lilymoor Yorick
14. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
15. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108 && Dreadful Raindrop VH04-046-3184
17. lottis (VRL-13831) – Pickhills Periwinkle VH14-027-0028 && Lykkelig Magne VH15-053-0068
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561 && Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539 && Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213 && Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
21. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159 && Claridgen Hassutus VH17-018-1503
22. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
23. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica && Sointuvan Ninni
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078 && Piparilatte VH17-018-2067
25. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hedelmäpeli VH17-018-1406 && Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
26. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
27. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto! && Pumpkin Pie SBS
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230 && Breandan Alastar VH15-046-0195
29. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 && Pusuhippa VH16-018-2558
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214 && Breandan Blackcap VH15-046-0213
31. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
33. lottis (VRL-13831) – Xeraphin v. Moons VH15-017-0148 && Rivakan Rokkari VH13-017-0278
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215 && Breandan Barclay VH17-046-0058
36. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
37. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500

luokka 2. vaativa parivaljakko, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120 && Huvin Saskia VH18-018-0137
2. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
3. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta && Kaapparin Minerva
4. lottis (VRL-13831) – Vähäpellon Verneri VH17-018-0842 && Aavalaakson Amalia VH16-018-1358
5. Veera R. (VRL-10735) - Leonor && Spiros Áthas
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
7. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch && Dyantha's Burley
8. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103 && Breandan Abram VH14-046-0033
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
10. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083
12. lottis (VRL-13831) – Jokikosken Larry VH01-017-7804 && Meldra VH01-017-4991
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688 && Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
14. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo
15. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
16. Jewell (VRL-08085) - Glamdring && Anglachel Lei
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
18. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Havuhukka VH17-018-1686 && Ketolan Leopold VH17-018-1554
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aoife VH14-046-0127 && Breandan Lacey VH14-046-0112
21. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
23. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690 && Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
25. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
26. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Finbarr VH14-046-0130 && Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
28. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA && Wyat Tumbleflump Monster Elf
29. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
31. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Viisikon Pakkasvahti VH17-018-0956 && Fiktion Rehti VH17-018-1295
33. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504 && Sudentaival VH16-018-0753
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Baxter VH14-046-0123 && Breandan Brad VH14-046-0141

luokka 3. vaikea parivaljakko, 10 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
2. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
3. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
4. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
5. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
6. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC && Lagun Imelda DRD
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107 && Breandan Erykah VH14-046-0139
8. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah && Show's Trixie
9. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082 && Tuiskulan Caislín VH17-046-0032