Valjakkoajokilpailu 18.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 18.02.2018 (vip 11.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 37 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230 && Breandan Alastar VH15-046-0195
2. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
3. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE && Vehkakorven Damian
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
5. lottis (VRL-13831) – Xeraphin v. Moons VH15-017-0148 && Rivakan Rokkari VH13-017-0278
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213 && Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
7. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake && Newell Faithe
8. Jewell (VRL-08085) - Leilein Vadelmamuffinssi && Susikallion Seljaprinsessa
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214 && Breandan Blackcap VH15-046-0213
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
11. lottis (VRL-13831) – Pickhills Periwinkle VH14-027-0028 && Lykkelig Magne VH15-053-0068
12. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
13. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159 && Claridgen Hassutus VH17-018-1503
14. lottis (VRL-13831) – Dorothea Bae VH15-016-0017 && Wyat Honey Blossom VH15-017-0451
15. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
16. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099 && Idolo m WTF VH03-046-0841
17. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
18. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078 && Piparilatte VH17-018-2067
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108 && Dreadful Raindrop VH04-046-3184
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539 && Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
22. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 && Pusuhippa VH16-018-2558
23. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hedelmäpeli VH17-018-1406 && Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Patakasi VH17-018-2077
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Sirppi VH17-018-2079 && Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
26. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
27. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
28. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda && Lilymoor Yorick
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602 && Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
30. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447 && Tulistutti VH17-018-1499
31. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto! && Pumpkin Pie SBS
32. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica && Sointuvan Ninni
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215 && Breandan Barclay VH17-046-0058
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598 && Varjoruhtinas VH16-018-1619
36. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561 && Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107

luokka 2. vaativa parivaljakko, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
3. lottis (VRL-13831) – Jokikosken Larry VH01-017-7804 && Meldra VH01-017-4991
4. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504 && Sudentaival VH16-018-0753
5. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083
7. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch && Dyantha's Burley
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Havuhukka VH17-018-1686 && Ketolan Leopold VH17-018-1554
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Finbarr VH14-046-0130 && Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Viisikon Pakkasvahti VH17-018-0956 && Fiktion Rehti VH17-018-1295
11. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
12. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
13. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta && Kaapparin Minerva
14. lottis (VRL-13831) – Vähäpellon Verneri VH17-018-0842 && Aavalaakson Amalia VH16-018-1358
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120 && Huvin Saskia VH18-018-0137
16. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aoife VH14-046-0127 && Breandan Lacey VH14-046-0112
18. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
19. Jewell (VRL-08085) - Glamdring && Anglachel Lei
20. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
22. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103 && Breandan Abram VH14-046-0033
23. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
24. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA && Wyat Tumbleflump Monster Elf
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690 && Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
27. Veera R. (VRL-10735) - Leonor && Spiros Áthas
28. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
29. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688 && Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
31. Tuire (VRL-00345) - Breandan Baxter VH14-046-0123 && Breandan Brad VH14-046-0141
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
33. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
34. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious

luokka 3. vaikea parivaljakko, 10 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
2. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah && Show's Trixie
4. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC && Lagun Imelda DRD
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107 && Breandan Erykah VH14-046-0139
7. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
8. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
9. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082 && Tuiskulan Caislín VH17-046-0032