Valjakkoajokilpailu 16.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 16.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
2. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
3. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
4. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
6. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
7. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
8. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
10. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
11. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
12. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
13. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
14. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
16. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
17. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
18. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
19. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
20. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
21. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
22. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
23. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
24. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
25. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
28. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
29. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
30. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
31. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
32. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
34. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
36. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
38. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
39. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
40. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
41. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
42. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
43. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
6. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
7. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
8. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
9. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
10. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
11. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
12. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
14. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
15. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
16. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
17. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
19. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
20. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
21. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
22. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
23. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
24. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
25. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
27. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
28. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
29. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
31. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
32. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
33. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
35. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
36. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
37. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
2. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
3. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
4. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
5. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
8. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
9. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
10. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
12. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah