Valjakkoajokilpailu 14.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 14.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
2. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
3. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
4. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
5. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
6. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
7. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
8. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
9. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
10. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
11. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
12. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
13. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
14. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
15. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
16. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
17. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
20. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
21. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
22. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
23. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
24. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
25. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
26. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
27. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
28. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
30. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
31. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
32. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
34. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
35. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
37. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
39. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
40. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
41. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
42. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
43. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
2. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
3. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
4. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
6. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
7. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
8. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
12. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
13. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
14. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
15. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
17. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
18. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
20. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
21. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
22. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
23. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
24. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
25. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
27. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
28. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
30. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
31. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
32. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
33. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
34. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
35. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
37. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
38. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
2. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
3. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
4. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
7. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
8. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
9. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
10. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
11. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
12. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109