Valjakkoajokilpailu 13.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 13.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
2. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
3. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
6. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
8. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
10. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
11. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
12. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
13. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
14. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
15. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
16. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
17. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
18. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
19. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
20. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
21. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
22. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
23. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
24. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
25. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
26. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
27. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
28. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
29. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
31. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
34. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
35. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
36. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
37. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
39. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
40. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
41. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
42. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
43. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
2. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
3. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
7. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
8. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
10. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
11. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
12. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
13. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
15. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
17. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
18. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
19. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
20. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
21. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
22. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
23. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
26. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
27. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
28. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
30. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
31. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
32. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
33. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
34. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
35. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
36. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
37. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
38. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
2. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
3. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
4. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
5. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
7. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
8. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
9. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
10. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
11. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107