Valjakkoajokilpailu 12.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 12.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
2. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
3. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
4. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
6. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
7. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
8. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
10. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
11. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
12. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
13. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
14. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
15. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
16. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
17. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
18. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
19. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
20. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
21. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
22. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
23. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
24. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
25. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
26. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
27. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
28. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
29. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
30. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
31. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
33. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
34. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
35. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
36. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
37. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
38. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
39. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
40. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
41. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
42. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
43. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
2. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
3. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
4. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
5. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
6. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
7. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
11. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
12. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
13. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
14. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
15. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
16. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
17. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
18. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
20. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
21. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
22. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
23. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
24. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
25. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
26. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
27. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
28. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
29. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
31. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
34. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
35. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
37. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
2. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
3. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
4. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
5. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
6. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
8. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
9. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
11. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
12. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043