Valjakkoajokilpailu 09.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 09.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
2. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
4. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
5. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
7. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
8. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
10. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
11. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
12. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
13. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
14. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
15. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
16. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
17. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
18. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
19. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
20. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
21. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
22. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
24. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
25. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
26. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
27. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
28. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
29. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
30. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
33. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
34. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
35. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
37. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
38. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
39. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
40. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
41. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
42. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
43. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
2. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
3. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
7. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
8. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
9. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
10. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
11. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
12. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
13. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
14. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
16. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
17. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
18. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
19. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
20. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
21. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
22. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
24. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
25. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
26. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
27. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
28. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
29. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
32. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
33. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
34. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
36. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
37. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
38. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
2. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
3. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
5. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
7. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
9. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
10. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
11. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
12. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077