Valjakkoajokilpailu 08.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 08.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
2. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
3. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
4. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
5. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
6. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
7. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
8. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
10. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
12. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
14. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
16. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
17. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
19. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
20. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
21. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
22. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
23. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
26. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
27. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
28. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
30. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
31. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
32. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
33. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
34. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
35. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
36. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
37. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
38. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
39. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
40. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
41. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
42. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
43. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
3. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
4. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
5. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
6. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
7. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
8. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
11. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
12. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
13. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
15. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
16. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
17. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
18. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
19. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
20. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
22. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
23. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
24. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
26. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
28. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
29. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
30. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
31. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
33. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
35. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
36. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
37. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
38. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
2. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
3. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
4. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
8. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
9. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
10. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
11. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
12. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD