Valjakkoajokilpailu 07.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 07.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
2. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
5. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
7. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
8. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
11. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
12. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
13. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
14. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
15. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
16. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
17. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
18. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
19. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
20. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
21. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
22. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
23. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
24. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
25. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
27. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
28. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
29. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
31. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
32. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
33. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
34. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
35. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
36. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
37. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
38. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
39. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
40. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
41. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
42. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
43. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
2. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
3. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
4. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
5. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
6. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
7. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
8. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
10. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
11. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
12. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
16. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
18. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
19. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
20. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
21. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
22. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
23. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
25. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
26. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
27. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
28. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
29. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
31. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
32. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
34. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
35. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
37. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
38. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
2. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
5. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
6. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
7. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
8. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
9. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
11. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032