Valjakkoajokilpailu 08.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 08.02.2018 (vip 29.01.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
2. Tuire (VRL-00345) - Idolo m WTF VH03-046-0841
3. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
4. miivi (VRL-13320) - Ilmaneito
5. leah (VRL-11523) - Penlan Cannaidd VH17-026-0217
6. Laura (VRL-11124) - Kaunon Lumirukka
7. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
8. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
9. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080
10. tvisha (VRL-01671) - Jäämarja
11. miivi (VRL-13320) - Kloonisoturi
12. Crimis (VRL-10480) - Veritaikurinhattu VH16-018-2109
13. Jewell (VRL-08085) - Teinikapina
14. miivi (VRL-13320) - Varisvaino
15. tvisha (VRL-01671) - Viidakkokissa VH18-018-0045
16. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tikki VH17-018-1525
18. Jewell (VRL-08085) - Maanan Varpu
19. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
20. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
21. Crimis (VRL-10480) - Turmiopäivä VH17-018-1936
22. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
23. Jewell (VRL-08085) - Lakritsi-Hymy
24. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539
26. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084
27. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
28. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
29. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
30. Crimis (VRL-10480) - Hengenvaaran Hukanhuto VH17-018-1409
31. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
2. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
3. Liia (VRL-11284) - Hipan Berryfloss VH18-017-0008
4. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
5. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo
6. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu
7. Desmi (VRL-14548) - Agatha of Smithloch
8. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
9. Jewell (VRL-08085) - Nooa
10. Jewell (VRL-08085) - Leilein Priimari
11. Tuire (VRL-00345) - Alena of Five VH13-046-0138
12. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
13. Crimis (VRL-10480) - Vuornan Sodapop VH16-017-0375
14. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
15. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
16. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
17. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
18. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
19. Desmi (VRL-14548) - Sagavik Ulvar
20. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
21. Jewell (VRL-08085) - Praameatar
22. Crimis (VRL-10480) - Drop Dead Cynical RA VH16-031-0418
23. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju
24. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
25. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sefton VH14-046-0019
3. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Fawn VH13-046-0155
4. Tuire (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
5. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145

luokka 4. noviisi parivaljakko, 19 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
2. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
3. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028 && Sterling Honey VH16-017-0145
4. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071
5.  Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Kuolonkirkas VH17-018-1874
6. miivi (VRL-13320) - Syrjän Turisas && Syrjän Kaamosmasennus
7. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
8. miivi (VRL-13320) - Vinksvonkka && Yli-inhimillinen
9. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077 && Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
11. miivi (VRL-13320) - Syrjän Virmeltäjä && Ketolan Linnanneito VH17-018-1494
12. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Jesper VH16-053-0148 && Runon Luka VH16-018-0744
13. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
14. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
15. Liia (VRL-11284) - Västertorp Oakheart VH17-017-0553 && Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
16. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Aave VH17-018-1571 && Piparilatte VH17-018-2067
18. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
19. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso

luokka 5. vaativa parivaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578 && Ponipalleron Verne VH16-017-0192
2. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
4. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && A.D. Will Valentin VH16-053-0101
5.  Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
6. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
7. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083 && Vilpitön VH17-018-2084
9. Ida (VRL-14407) - Sebastos && Vencedor VH17-012-0552
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
11. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
12. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034 && A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
13. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
14. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
15. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
16. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu

luokka 6. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Ida (VRL-14407) - Vilpin Kaunotar VH17-018-1765 && Liljan Tuiskutar VH17-018-1983
2. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
4. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553 && Wenezia
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044