Valjakkoajokilpailu 07.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 07.02.2018 (vip 29.01.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. miivi (VRL-13320) - Varisvaino
2. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
3. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
5. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
6. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
7. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084
8. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
9. tvisha (VRL-01671) - Jäämarja
10. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
11. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
12. tvisha (VRL-01671) - Viidakkokissa VH18-018-0045
13. Crimis (VRL-10480) - Hengenvaaran Hukanhuto VH17-018-1409
14. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
15. miivi (VRL-13320) - Ilmaneito
16. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080
17. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
18. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
19. Jewell (VRL-08085) - Lakritsi-Hymy
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539
21. Jewell (VRL-08085) - Teinikapina
22. Jewell (VRL-08085) - Maanan Varpu
23. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
24. Tuire (VRL-00345) - Idolo m WTF VH03-046-0841
25. miivi (VRL-13320) - Kloonisoturi
26. Crimis (VRL-10480) - Veritaikurinhattu VH16-018-2109
27. Laura (VRL-11124) - Kaunon Lumirukka
28. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tikki VH17-018-1525
30. leah (VRL-11523) - Penlan Cannaidd VH17-026-0217
31. Crimis (VRL-10480) - Turmiopäivä VH17-018-1936
32. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
2. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
3. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
4. Jewell (VRL-08085) - Nooa
5. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo
6. Crimis (VRL-10480) - Drop Dead Cynical RA VH16-031-0418
7. Crimis (VRL-10480) - Vuornan Sodapop VH16-017-0375
8. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
9. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
10. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
11. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
12. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu
13. Jewell (VRL-08085) - Leilein Priimari
14. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju
15. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
16. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
17. Tuire (VRL-00345) - Alena of Five VH13-046-0138
18. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
19. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
20. Jewell (VRL-08085) - Praameatar
21. Desmi (VRL-14548) - Sagavik Ulvar
22. Liia (VRL-11284) - Hipan Berryfloss VH18-017-0008
23. Desmi (VRL-14548) - Agatha of Smithloch
24. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
25. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sefton VH14-046-0019
3. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Fawn VH13-046-0155
4. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
5. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145

luokka 4. noviisi parivaljakko, 19 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071
2. Liia (VRL-11284) - Västertorp Oakheart VH17-017-0553 && Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
3. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
4. miivi (VRL-13320) - Syrjän Turisas && Syrjän Kaamosmasennus
5.  Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Kuolonkirkas VH17-018-1874
7. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
8. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
9. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Jesper VH16-053-0148 && Runon Luka VH16-018-0744
10. miivi (VRL-13320) - Syrjän Virmeltäjä && Ketolan Linnanneito VH17-018-1494
11. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
12. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
13. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Aave VH17-018-1571 && Piparilatte VH17-018-2067
15. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077 && Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
17. miivi (VRL-13320) - Vinksvonkka && Yli-inhimillinen
18. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
19. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028 && Sterling Honey VH16-017-0145

luokka 5. vaativa parivaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && A.D. Will Valentin VH16-053-0101
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
4. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
5.  sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
6. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
7. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
8. Ida (VRL-14407) - Sebastos && Vencedor VH17-012-0552
9. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578 && Ponipalleron Verne VH16-017-0192
10. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
11. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
12. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
13. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
14. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083 && Vilpitön VH17-018-2084
16. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034 && A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007

luokka 6. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Ida (VRL-14407) - Vilpin Kaunotar VH17-018-1765 && Liljan Tuiskutar VH17-018-1983
2. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
3. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
4. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
5. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553 && Wenezia