Valjakkoajokilpailu 06.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 06.02.2018 (vip 29.01.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. leah (VRL-11523) - Penlan Cannaidd VH17-026-0217
2. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539
4. miivi (VRL-13320) - Ilmaneito
5. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
6. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
7. Crimis (VRL-10480) - Veritaikurinhattu VH16-018-2109
8. Jewell (VRL-08085) - Maanan Varpu
9. tvisha (VRL-01671) - Viidakkokissa VH18-018-0045
10. miivi (VRL-13320) - Kloonisoturi
11. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tikki VH17-018-1525
13. tvisha (VRL-01671) - Jäämarja
14. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084
15. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
16. Crimis (VRL-10480) - Hengenvaaran Hukanhuto VH17-018-1409
17. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
18. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080
19. Jewell (VRL-08085) - Lakritsi-Hymy
20. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
22. miivi (VRL-13320) - Varisvaino
23. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
24. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
25. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
26. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
27. Laura (VRL-11124) - Kaunon Lumirukka
28. Tuire (VRL-00345) - Idolo m WTF VH03-046-0841
29. Jewell (VRL-08085) - Teinikapina
30. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
31. Crimis (VRL-10480) - Turmiopäivä VH17-018-1936
32. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
2. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
3. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
4. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
5. Crimis (VRL-10480) - Vuornan Sodapop VH16-017-0375
6. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu
7. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
8. Crimis (VRL-10480) - Drop Dead Cynical RA VH16-031-0418
9. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
10. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
11. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
12. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
13. Liia (VRL-11284) - Hipan Berryfloss VH18-017-0008
14. Desmi (VRL-14548) - Sagavik Ulvar
15. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju
16. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
17. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
18. Jewell (VRL-08085) - Praameatar
19. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
20. Jewell (VRL-08085) - Nooa
21. Desmi (VRL-14548) - Agatha of Smithloch
22. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo
23. Tuire (VRL-00345) - Alena of Five VH13-046-0138
24. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
25. Jewell (VRL-08085) - Leilein Priimari

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
2. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
3. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Fawn VH13-046-0155
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sefton VH14-046-0019
5. Tuire (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472

luokka 4. noviisi parivaljakko, 19 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077 && Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
2. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
3. miivi (VRL-13320) - Syrjän Turisas && Syrjän Kaamosmasennus
4. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
5.  Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
6. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071
7. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
8. miivi (VRL-13320) - Syrjän Virmeltäjä && Ketolan Linnanneito VH17-018-1494
9. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
10. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
11. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
12. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028 && Sterling Honey VH16-017-0145
13. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
14. Liia (VRL-11284) - Västertorp Oakheart VH17-017-0553 && Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
15. miivi (VRL-13320) - Vinksvonkka && Yli-inhimillinen
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Kuolonkirkas VH17-018-1874
17. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Aave VH17-018-1571 && Piparilatte VH17-018-2067
19. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Jesper VH16-053-0148 && Runon Luka VH16-018-0744

luokka 5. vaativa parivaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Ida (VRL-14407) - Sebastos && Vencedor VH17-012-0552
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083 && Vilpitön VH17-018-2084
4. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
5.  sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
7. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
8. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
9. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
11. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
12. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
13. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034 && A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
14. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578 && Ponipalleron Verne VH16-017-0192
15. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
16. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && A.D. Will Valentin VH16-053-0101

luokka 6. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Ida (VRL-14407) - Vilpin Kaunotar VH17-018-1765 && Liljan Tuiskutar VH17-018-1983
2. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
3. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
4. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553 && Wenezia
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044