Valjakkoajokilpailu 22.05.2017

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.05.2017 (vip 15.05.2017) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. V. Penrose (VRL-14429) - Birchbound’s Daisy Haze VH16-104-0019 && Etheldred GW VH17-104-0014
2. Eenu (VRL-13600) - Huithapeli && Happy Dale Fannie
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185 && Dyantha's Cricket VH15-046-0199
4. Eenu (VRL-13600) - Tonttutöppönen && Vadelmapehmis
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Réamann VH14-046-0132 && Cazador De Rewa VH15-046-0173
6. Anniina N. (VRL-09182) - Knut v. Moons VH17-017-0057 && Moonst Last Christmas VH14-017-0752
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Norriska VH17-018-0843 && Hengenvaaran Utu VH17-018-0846
8. Sonja.P (VRL-06588) - Albertslunds Black Widow VH16-017-0272 && E-Vitamiini KH VH16-017-0224
9. Anniina N. (VRL-09182) - Vaniman Jevinia VH17-018-0004 && Katsotko Kevääseen VH17-018-0678
10. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Avellana VH16-104-0022 && Honeylake’s Golden Pearl VH16-104-0020
11. Sonja.P (VRL-06588) - Samuel v.d Winch VH04-017-4367 && Timothy VH15-017-0593
12. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica VH16-017-0166 && Lilymoor Yorick VH16-017-0509
13. Veera R. (VRL-10735) - Avalanche Rewa VH13-046-0122 && Saxon Rewa VH14-046-0049
14. Tierra (VRL-02841) - Lille Magi VH16-028-0254 && Ron Rafael B VH16-028-0170
15. Jannica (VRL-04799) - Sterling Honey VH16-017-0145 && PP's Mindra VH16-028-0176
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huima VH17-018-0823 && Hengenvaaran Sudensielu VH17-018-0824
17. Tierra (VRL-02841) - Tyson B VH16-028-0171 && A.D. Vanilla Vegas VH16-022-0086
18. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018 && Bruno von Dows VH16-028-0116
19. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni VH16-017-0089 && PP's Kennedy VH17-017-0222
20. Vibaja (VRL-00727) - Arctic Red && Vernal Equinox
21. Mette (VRL-13589) - Jarl && Hunajamäen Rakkaustaivas
22. Sonja.P (VRL-06588) - Natural Number KH VH16-017-0449 && Complex Number KH VH16-017-0450
23. Mette (VRL-13589) - Mustaherukka && Haamuprinsessa
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Himalaja VH17-018-0458 && Erkinheimon Rautarouva VH17-018-0702
25. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744 && Adinan Muumi VH16-018-1367
26. Vibaja (VRL-00727) - Hunajaliinu VH16-018-2784 && Koistilan Jymy VH16-018-2786
27. Tuulia (VRL-12669) - Sumun Humu && Heljän Suukkosuu
28. Mette (VRL-13589) - Vaniljataivas && Kissanminttu
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069 && Asahi SCHA VH05-046-9895

luokka 2. vaativa parivaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017 && Kiss Then Miss VH16-079-0006
2. Hapero (VRL-06115) - Viisikon Hajamieli VH17-018-0656 && Huvitutin Torkku VH17-018-0822
3. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253 && Gwirion LO VH16-022-0057
4. Sonja.P (VRL-06588) - Lucrezia Dei VH17-017-0136 && Idris KH VH17-017-0164
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Benjen VH14-046-0095 && Breandan Eddard VH14-046-0097
6. Jannica (VRL-04799) - Hunajamäen Helmipöllö VH16-018-1197 && Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Tammipakkanen VH17-018-0216 && Varpulammen James Bond VH16-018-2767
8. Tuire (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039 && Breandan Jon Snow VH14-046-0092
9. Sonja.P (VRL-06588) - Abandoned Road KH VH17-017-0132 && Boogerman KH VH17-017-0130
10. Vibaja (VRL-00727) - Mariella && Koistilan Virna
11. Sonja.P (VRL-06588) - No Hesitation KH VH17-017-0131 && Metafloral KH VH17-017-0163
12. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva VH16-018-2419 && Ponipalleron Syysilta VH16-018-2418
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Nymeria VH14-046-0094 && Breandan Brienne VH14-046-0096
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaara Siperia VH17-018-0844 && Hengenvaaran Topias VH17-018-0845
15. Veera R. (VRL-10735) - Hiprakan Hullunmylly VH16-018-2813 && Spiros Áthas VH16-046-0026

luokka 3. vaikea parivaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
2. Sonja.P (VRL-06588) - Dosen Ossie && Composition Symph VH16-024-0103
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089 && Breandan Ramsey VH15-046-0069
4. Mette (VRL-13589) - 23 Haircolors && 22nd Century
5. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
6. Mette (VRL-13589) - 26 Reasons to Date Me && 27 Birthday Wishes
7. Veera R. (VRL-10735) - PP's Rock and Riot VH16-017-0576 && Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
8. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley VH16-046-0118 && Sovnig LAC VH16-053-0073
9. Mette (VRL-13589) - Fuchsia Festival && Smile with Style Wolf
10. Sonja.P (VRL-06588) - Brynhild Unnfrid VH16-053-0084 && Clownietta pKH VH16-029-0294
11. Jannica (VRL-04799) - Miss Sofie VH12-053-0155 && Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
12. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden VH14-046-0048 && Breandan Qwen VH16-046-0037