Valjakkoajokilpailu 27.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 27.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
2. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
3. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
4. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
5. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
6. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
8. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
9. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
10. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
11. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
12. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
13. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
14. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
15. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
16. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
17.  Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
18. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
19. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
20. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044
21. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
22. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
23. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
24. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
25. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
26. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
27.  Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
28. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
29. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
30. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
31. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
32. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
33. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
34. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
35. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
36. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
37.  meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
38. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
39. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
40. Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
2. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
3. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
4. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
5. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
6. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
7.  Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
8. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
9. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
10. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
11. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
12. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
13. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
14. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
15. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
16. Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
17.  Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
18. Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
19. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
20. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
21. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
22. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
23. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
24. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
25. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
26. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
27.  tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
28. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
29. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
30. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
31. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
32. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
33. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
34. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
35. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
36. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
37.  EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
38. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
39. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
40. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
3. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
4. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
5. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
6. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
8. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
9. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
10. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
11. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
12. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226