Valjakkoajokilpailu 26.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 26.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
2. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
3. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
4. Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
5. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
6. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
7.  Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
8. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
9. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
10. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
11. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044
12. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
13. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
14. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
15. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
16. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
17.  Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
18. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
19. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
20. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
21. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
22. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
23. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
24. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
25. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
26. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
27.  Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
28. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
29. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
30. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
31. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
32. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
33. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
34. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
35. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
36. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
37.  Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
38. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
39. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
40. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
2. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
3. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
4. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
5. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
6. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
7.  EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
8. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
9. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
10. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
11. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
12. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
13. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
14. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
15. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
16. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
17.  tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
18. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
19. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
20. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
21. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
22. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
23. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
24. Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
25. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
26. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
27.  Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
28. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
29. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
30. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
31. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
32. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
33. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
34. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
35. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
36. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
37.  V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
38. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
39. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
40. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
3. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
4. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
6. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
7.  meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
8. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
9. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
10. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
11. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
12. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018