Valjakkoajokilpailu 25.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 25.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
2. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
3. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
4. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
5. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
6. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
7.  Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
8. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
9. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
10. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044
11. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
12. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
13. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
14. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
15. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
16. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
17.  Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
18. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
19. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
20. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
21. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
22. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
23. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
24. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
25. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
26. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
27.  Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
28. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
29. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
30. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
31. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
32. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
33. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
34. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
35. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
36. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
37.  Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
38. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
39. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
40. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
2. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
3. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
4. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
5. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
6. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
7.  EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
8. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
9. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
10. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
11. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
12. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
13. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
14. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
15. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
16. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
17.  Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
18. Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
19. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
20. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
21. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
22. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
23. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
24. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
25. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
26. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
27.  meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
28. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
29. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
30. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
31. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
32. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
33. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
34. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
35. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
36. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
37.  Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
38. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
39. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
40. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
2. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
3. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
4. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
5. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
6. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
7.  meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
8. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
9. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
10. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
11. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
12. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018