Valjakkoajokilpailu 18.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 18.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
2. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
3. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
4. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
5. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
6. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
7.  Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
8. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
9. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
10. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
11. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
12. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
13. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
14. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
15. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
16. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
17.  Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
18. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
19. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
20. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Karmiina VH16-018-1993
21. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
22. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
23. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
24. tvisha (VRL-01671) - Tuulenpesän Valonhohde VH16-018-1907
25. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
26. Tuire N. (VRL-00345) - Isibéalth VH15-046-0020
27.  meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
28. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
29. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
30. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
31. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
32. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
33. tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kultaruusu VH16-018-1910
34. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
35. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
36. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
37.  Tuire N. (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
38. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
39. Tuire N. (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895
40. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
2. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
3. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
4. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
5. tvisha (VRL-01671) - Gormiti Prime VH16-031-0701
6. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
7.  Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
8. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
9. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
10. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
11. tvisha (VRL-01671) - Taikaoppi VH16-018-0395
12. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
13. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
14. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
15. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
16. tvisha (VRL-01671) - Hengenvaaran Karkulainen VH16-018-1912
17.  Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
18. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
19. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
20. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
21. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
22. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
23. Tuire N. (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
24. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
25. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
26. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
27.  Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
28. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
29. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
30. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
31. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
32. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
33. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
34. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
35. tvisha (VRL-01671) - Leixcip Cirein VH16-046-0081
36. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
37.  Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
38. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
39. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
40. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
2. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
3. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
4. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
5. Tuire N. (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087
6. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Coralax Rey VH03-046-2543
8. Tuire N. (VRL-00345) - Március Larinea VH11-046-0049
9. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
10. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
11. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
12. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Shireen VH14-046-0098