Valjakkoajokilpailu 16.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 16.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
2. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
3. Tuire N. (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
4. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
5. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
6. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
7.  Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
8. tvisha (VRL-01671) - Tuulenpesän Valonhohde VH16-018-1907
9. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
10. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
11. Tuire N. (VRL-00345) - Isibéalth VH15-046-0020
12. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
13. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
14. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Karmiina VH16-018-1993
15. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
16. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
17.  Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
18. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
19. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
20. Tuire N. (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
21. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
22. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
23. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
24. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
25. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
26. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
27.  Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
28. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
29. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
30. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
31. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
32. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
33. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
34. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
35. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
36. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
37.  tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kultaruusu VH16-018-1910
38. Tuire N. (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895
39. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
40. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
2. tvisha (VRL-01671) - Taikaoppi VH16-018-0395
3. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
4. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
5. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
6. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
7.  yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
8. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
9. tvisha (VRL-01671) - Leixcip Cirein VH16-046-0081
10. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
11. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
12. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
13. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
14. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
15. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
16. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
17.  Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
18. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
19. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
20. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
21. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
22. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
23. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
24. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
25. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
26. tvisha (VRL-01671) - Hengenvaaran Karkulainen VH16-018-1912
27.  Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
28. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
29. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
30. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
31. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
32. Tuire N. (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
33. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
34. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
35. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
36. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
37.  Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
38. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
39. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
40. tvisha (VRL-01671) - Gormiti Prime VH16-031-0701

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
2. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
3. Tuire N. (VRL-00345) - Március Larinea VH11-046-0049
4. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
5. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
6. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Shireen VH14-046-0098
8. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
9. Tuire N. (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087
10. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
11. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
12. Tuire N. (VRL-00345) - Coralax Rey VH03-046-2543