Valjakkoajokilpailu 13.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 13.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
2. Tuire N. (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
3. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
4. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
5. Tuire N. (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895
6. Tuire N. (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
7.  Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
8. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
9. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
10. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
11. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
12. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
13. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
14. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
15. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
16. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
17.  meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
18. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
19. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
20. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
21. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
22. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Karmiina VH16-018-1993
23. Tuire N. (VRL-00345) - Isibéalth VH15-046-0020
24. tvisha (VRL-01671) - Tuulenpesän Valonhohde VH16-018-1907
25. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
26. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
27.  Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
28. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
29. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
30. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
31. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
32. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
33. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
34. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
35. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
36. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
37.  meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
38. tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kultaruusu VH16-018-1910
39. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
40. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Hengenvaaran Karkulainen VH16-018-1912
2. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
3. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
4. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
5. Tuire N. (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
6. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
7.  Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
8. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
9. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
10. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
11. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
12. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
13. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
14. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
15. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
16. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
17.  Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
18. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
19. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
20. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
21. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
22. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
23. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
24. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
25. tvisha (VRL-01671) - Leixcip Cirein VH16-046-0081
26. tvisha (VRL-01671) - Taikaoppi VH16-018-0395
27.  meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
28. tvisha (VRL-01671) - Gormiti Prime VH16-031-0701
29. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
30. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
31. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
32. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
33. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
34. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
35. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
36. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
37.  Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
38. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
39. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
40. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
2. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
3. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
4. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
5. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
6. Tuire N. (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Március Larinea VH11-046-0049
8. Tuire N. (VRL-00345) - Coralax Rey VH03-046-2543
9. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
10. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
11. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
12. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Shireen VH14-046-0098