Valjakkoajokilpailu 09.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 09.10.2016 (vip 08.10.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
2. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
3. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
4. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
5. Tuire N. (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
6. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
7.  Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
8. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
9. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
10. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
11. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
12. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
14. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Karmiina VH16-018-1993
15. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
16. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
17.  meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
18. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
19. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
20. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
21. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
22. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
23. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
24. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
25. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
26. Tuire N. (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895
27.  tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kultaruusu VH16-018-1910
28. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
29. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
30. Tuire N. (VRL-00345) - Isibéalth VH15-046-0020
31. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
32. tvisha (VRL-01671) - Tuulenpesän Valonhohde VH16-018-1907
33. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
34. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
35. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
36. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
37.  meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
38. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
39. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
40. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
2. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
3. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
4. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
5. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
6. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
7.  Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
8. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
9. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
10. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
11. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
12. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
13. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
14. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
15. Tuire N. (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
16. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
17.  Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
18. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
19. tvisha (VRL-01671) - Hengenvaaran Karkulainen VH16-018-1912
20. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
21. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
22. tvisha (VRL-01671) - Leixcip Cirein VH16-046-0081
23. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
24. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
25. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
26. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
27.  Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
28. tvisha (VRL-01671) - Gormiti Prime VH16-031-0701
29. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
30. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
31. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
32. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
33. tvisha (VRL-01671) - Taikaoppi VH16-018-0395
34. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
35. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
36. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
37.  Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
38. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
39. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
40. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
2. Tuire N. (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087
3. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
4. Tuire N. (VRL-00345) - Március Larinea VH11-046-0049
5. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
6. Tuire N. (VRL-00345) - Coralax Rey VH03-046-2543
7.  Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
8. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
9. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
10. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
11. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
12. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Shireen VH14-046-0098