Valjakkoajokilpailu 27.09.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 27.09.2016 (vip 25.09.2016) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Creimeide (VRL-06904) - Kevolehdon Inga VH16-017-0215
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
3. tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kermaviili VH16-018-0911
4. Salazar (VRL-14414) - Raspberry Diaries
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Cadence VH16-046-0051
6. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
7. Salazar (VRL-14414) - Bitten Amalia
8. Creimeide (VRL-06904) - Royal Elizabeth Brii
9. Siguri (VRL-11290) - Hallan Hiimuinen Horkanronkka VH16-018-1833
10. Salazar (VRL-14414) - Roasted Brownie
11. Tuire N. (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031
12. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Kiss-Kiss
13. Siguri (VRL-11290) - Fiktion Kiana VH16-018-1863
14. Jannica (VRL-04799) - Derian Isabel VH15-053-0152
15. Joe (VRL-02528) - Maanteiden Kuningas HV
16. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Lemon Chiffon VH16-017-0280
17. Salazar (VRL-14414) - Just A Bird
18. Leandra (VRL-01057) - Mangon Tochtli VH16-017-0437
19. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Loralei VH16-046-0058
20. Jannica (VRL-04799) - Jacqueline VH15-046-0024
21. Milja (VRL-00692) - Mörkövaaran Karmelia VH16-018-1112
22. kahakka (VRL-14404) - Viikuna VH16-018-1823
23. Jannica (VRL-04799) - Double Trouble VH13-046-0008
24. Salazar (VRL-14414) - Aarnian Hippu
25. tvisha (VRL-01671) - Kevolehdon Metsänhenki VH16-018-1084
26. Siguri (VRL-11290) - Mörkövaaran Valto VH16-018-1844
27. Leandra (VRL-01057) - Rose Empire VH16-017-0444
28. Jannica (VRL-04799) - Derian Magnar VH15-053-0004
29. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
30. tvisha (VRL-01671) - Hattuvaaran Mollamaija VH16-018-0972
31. Leandra (VRL-01057) - Peppermint Pop Dei VH16-017-0412
32. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Mortti VH16-018-1687
33. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
34. Jannica (VRL-04799) - Eglwysilan VH13-022-0131
35. Milja (VRL-00692) - Sannin Arina
36. Creimeide (VRL-06904) - Jubilant Nira VH16-017-0134
37. Siguri (VRL-11290) - Varjonkehrä VH16-018-1837
38. Leandra (VRL-01057) - Diamond Doll Dei VH16-017-0436
39. Leandra (VRL-01057) - Dapplegrim Dei VH16-017-0384
40. Siguri (VRL-11290) - Sumuvuorten Malkin VH15-018-1611
41. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fenella VH16-046-0042
42. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
43. Joe (VRL-02528) - Runon Siina

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 33 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Ponytime Nico VH03-057-8901
2. Leandra (VRL-01057) - Xia Dei VH16-017-0368
3. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
4. Leandra (VRL-01057) - Sibella Dei VH15-017-0211
5. Creimeide (VRL-06904) - Wyrda Neon Lights VH16-031-0537
6. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
7. Joe (VRL-02528) - Fridan Monopoli
8. Joe (VRL-02528) - One Way Ticket
9. Leandra (VRL-01057) - Targaryen Dei VH15-017-0058
10. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
11. Leandra (VRL-01057) - Thebes Dei VH16-017-0366
12. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
13. Joe (VRL-02528) - Wyat Toffeespice
14. Tuire N. (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
15. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096
16. Creimeide (VRL-06904) - Kevolehdon Frida
17. Creimeide (VRL-06904) - Lannister Gold Brii VH16-017-0328
18. tvisha (VRL-01671) - Drogan van de Halor VH16-031-0750
19. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
20. Creimeide (VRL-06904) - Vehkakorven Silverwing
21. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
22. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
23. Joe (VRL-02528) - Ace Diamond
24. Jannica (VRL-04799) - Lovely Rollo VH12-035-0254
25. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Little Prince VH12-022-0150
26. Joe (VRL-02528) - Texas Margo
27. Leandra (VRL-01057) - Mercutio v.d. Gateway VH15-017-0213
28. Creimeide (VRL-06904) - Lula Lola Dei
29. Jannica (VRL-04799) - Baudwin Teddy VH16-024-0051
30. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Pilgrim VH12-026-0334
31. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
32. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
33. kahakka (VRL-14404) - Rappadanin Mongusti VH16-018-1944

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 21 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Leandra (VRL-01057) - Neon Tiger Dei VH16-017-0367
2. Joe (VRL-02528) - Evening Mist
3. Joe (VRL-02528) - Renassiance
4. Joe (VRL-02528) - Getting Away With Murder
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Quinn VH14-046-0036
6. Jannica (VRL-04799) - Miss Sofie VH12-053-0155
7. Tuire N. (VRL-00345) - Dyantha's Farah VH13-046-0150
8. Tuire N. (VRL-00345) - Alycia of Briarhill VH14-046-0102
9. Creimeide (VRL-06904) - All-American Alaska DFC
10. Leandra (VRL-01057) - Pirouette Dei VH15-017-0210
11. Creimeide (VRL-06904) - Wolf's Harmony VH16-021-0272
12. Creimeide (VRL-06904) - Stanford Wolf VH16-044-0124
13. Joe (VRL-02528) - Teerivaaran John Lennon
14. Leandra (VRL-01057) - Ladrón Dei VH16-017-0370
15. Creimeide (VRL-06904) - Different Humour 5318 VH16-031-0525
16. Leandra (VRL-01057) - Idya Ignus VH15-017-0214
17. Creimeide (VRL-06904) - D For Danger 5318 VH16-031-0524
18. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
19. Tuire N. (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
20. Tuire N. (VRL-00345) - Fake Corraidhín VH14-046-0001
21. Joe (VRL-02528) - Zippy Kay